o fundacji | jonasz | aktualności | projekty | galerie | nuty | kontakt
 

XI Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" - już 3-4 czerwca 2017 r.


Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniach 3 i 4 czerwca 2017 roku w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie odbędzie się XI już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty “Moja Wolności”, organizowana przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Warszawska Scena Bardów. Oddajmy głos organizatorom:

Co roku, w czerwcu, na warszawskiej Pradze spotykają się artyści, by śpiewać utwory Jonasza Kofty, utwory premierowe powstałe w poetyce Patrona festiwalu oraz utwory traktujące o szeroko pojętej wolności. Pierwszorzędnym celem festiwalu jest, by młodzi wykonawcy uczyli się śpiewać na znakomitych tekstach wyjątkowego poety piosenki, jakim był Jonasz Kofta. Zdaniem dziennikarzy muzycznych oraz uczestników konkursu Festiwal należy do najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej.
W ramach festiwalu, który obejmowany jest cyklicznym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej, organizowany jest otwarty konkurs wokalny dla solistów oraz zespołów amatorskich i profesjonalnych.
Jury w składzie: Jaga Kofta, Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Stanisław Klawe, Jerzy Mamcarz (przew.) Jan Kazimierz Siwek, Paweł Sztompke, Andrzej Zakrzewski i Roman Ziemlański, przyzna nagrody główne Złoty, Srebrny i Brązowy Klucz 2017, Nagrodę ZASP za najlepszą interpretację utworu Jonasza Kofty oraz Nagrodę ZAKR „Kryształowy Kamerton” za najlepszą autorską twórczość zaprezentowaną w ramach konkursu.

Program:

3.06.2017, godz. 15:00: Koncert Konkursowy (wstęp wolny).

4.06.2017, godz. 17:00: Koncert Finałowy (wstęp wolny), w którym wystąpią Laureaci, artyści Warszawskiej Sceny Bardów: Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Mamcarz, Stanisław Klawe, Jan Kazimierz Siwek, Piotr Goljat (Złoty Klucz 2016) oraz Marek Gałązka i Sławek Wierzcholski (“Nocna Zmiana Bluesa”).

Dodatkowe informacje na zamieszczonym poniżej plakacie Festiwalu. Serdecznie zapraszamy!