o fundacji | jonasz | aktualności | projekty | galerie | nuty | kontakt
 

Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2017 - od 18 do 26 listopada


Jak co roku bardzo miło nam zaprosić na Festiwal OPPA, który odbędzie się w Warszawie już po raz trzydziesty piąty w dniach od 18 do 26 listopada. Nasza Fundacja jest jednym z patronów tej znakomitej imprezy. Warto też przypomnieć, że główny laur wręczany triumfatorowi Festiwalu to Grand Prix imienia Jonasza Kofty – w zeszłym roku nagrodę tę zdobył ukraiński bard Anatol Gwozdecki (występ od 2:55:30)
Program tegorocznej edycji przewiduje wiele atrakcyjnych koncertów (ze szczegółami można zapoznać się tutaj), w tym między innymi recitale Andrzeja Mroza, Anny Szaleńcowej i zespołu Kociołek (20 listopada o godz. 20:00 w Gnieździe Piratów przy ul. Ogólnej 5), Tomasza Kordeusza (21 listopada o godz. 19.00 w Piwnicy na Wójtowskiej przy ul. Zakroczymskiej 11), Łukasza Majewskiego (22 listopada o godz. 19.00 w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1) oraz Marka Andrzejewskiego (tamże). Zwieńczeniem Festiwalu będą nie tylko Koncert Galowy OPPA 2017 (24 listopada o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59) oraz recital legendarnego rosyjskiego barda Julija Kima (25 listopada o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7), lecz także specjalny program słowno-muzyczny poświęcony pamięci Leonarda Cohena (23 listopada o godz. 20.00 w Ośrodku Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 75) – wystąpią w nim: Justyna Bacz, Piotr Bakal, Andrzej Ozga, Dominika Świątek i Stanisław Waszak. Komentarz przeczyta Krystyna Czubówna. Wykonawcom będzie akompaniować zespół pod kierownictwem Rafała Grząki. Scenariusz i reżyseria wydarzenia: Piotr Bakal.
Koncerty Festiwalowe, poza Półfinałem i Wielkim Finałem konkursowym, wymagają wcześniej rezerwacji miejsc oraz są płatne – po dokładne informacje odsyłamy raz jeszcze na stronę z programem.
Koniecznie wpadnijcie! Tu nadal mieszka wartościowa piosenka autorska.