o fundacji | jonasz | aktualności | projekty | galerie | nuty | kontakt
 

Fundacja imienia Jonasza Kofty

logo Fundacji imienia Jonasza KoftyPo ponad dwóch dekadach od śmierci Jonasza Kofty uznaliśmy, że sama pamięć o nim nie wystarczy – że trzeba czegoś więcej, by jego twórczości nie połknęła kolejna fala społecznej amnezji. W 2010 roku założyliśmy wraz z przyjaciółmi Fundację jego imienia i nadaliśmy jej nazwę pochodzącą od piosenki, którą napisał pod koniec lat 60., a którą nadal znają chyba wszyscy: „Pamiętajcie o ogrodach”.

Fundacja ma na celu nie tylko dbałość o spuściznę Jonasza, lecz także wspiera młodych artystów, którzy chcieliby pójść jego śladem. Jeśli chodzi o szczegółowy spis zadań, jakie stawia przed sobą Fundacja, odsyłamy Państwa do naszego statutu

Udało nam się już to i owo osiągnąć – aktywnie współpracowaliśmy przy edycji dzieł zebranych Jonasza w wydawnictwie Prószyński i S-ka, a także przy wydaniu płyty przypominającej jego piosenki w nowych wykonaniach, ufundowaliśmy stałą Nagrodę Specjalną dla najmłodszego laureata Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA, wsparliśmy Ogólnopolski Turniej Piosenki Lirycznej i Satyrycznej Jonasza Kofty KOFTA 2012 w Busku-Zdroju, jak również, z czego jesteśmy szczególnie dumni, udało się nam przy współpracy Programu III Polskiego Radia oraz Stołecznej Estrady zorganizować w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wspaniały koncert upamiętniający 70. urodziny Jonasza.

Mamy, rzecz jasna, dalsze plany. Będzie można o nich niedługo szerzej przeczytać w zakładce “Projekty”.

Na niniejszej stronie znajdziecie Państwo wszelkie istotne informacje o działalności Fundacji, powiadomienia o ważnych publikacjach dotyczących Jonasza, jak również o (współ)organizowanych przez nas koncertach, wystawach i spotkaniach.

Zapraszamy serdecznie,
Jaga Kofta, Urszula Zielińska-Meissner, Piotr Kofta

Fundacja imienia Jonasza Kofty – Pamiętajcie o ogrodach

ul. Kocjana 11
01-473 Warszawa

REGON: 142478823
NIP 522 295 66 06
KRS 0000360994

nr konta: PKO BP 63 1020 1185 0000 4702 0166 9233

Władze Fundacji

Zarząd Fundacji:

Jadwiga Kofta – Prezes Zarządu Fundacji
Urszula Zielińska-Meissner – Wiceprezes Zarządu Fundacji
Piotr Kofta – Sekretarz Zarządu Fundacji

Rada Fundacji:

Eugenia Łopacińska-Komasa – Przewodnicząca Rady Fundacji
Elżbieta Banecka – Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji
Piotr Bakal – Sekretarz Rady Fundacji
Włodzimierz Nahorny
Stefan Friedmann
Artur Andrus