o fundacji | jonasz | aktualności | projekty | galerie | nuty | kontakt
 

IX Festiwal Twórczości Korowód już wkrótce, od 12 do 19 XI 2016

Miło nam donieść, że Festiwal Twórczości Korowód odbędzie się w Krakowie (i po części także w Warszawie) w dniach 12-19 listopada 2016 roku. Twórcy Korowodu, Fundacja Piosenkarnia Anny Treter, tak piszą o jego idei: Festiwal Twórczości Korowód odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności pieśniarzy, kompozytorów, poetów, autorów tekstów oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją. Korowód stara się gromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Formuła festiwalu zawiera zarówno ogólnopolski konkurs (Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców „Piosenkarnia”) dla młodych twórców i wykonawców, jak i recitale autorskie oraz koncerty monograficzne, corocznie poświęcane innemu twórcy. Dotychczas w ramach Festiwalu Twórczości Korowód zaprezentowane zostały widowiska poświęcone wyjątkowym twórcom polskiej kultury literacko-muzycznej, takim jak Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wojciech Bellon (2010), Andrzej Poniedzielski (2011), Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Bukartyk, Jaromir Nohavica (2012), Lech Janerka (2013), Wojciech Młynarski (2014), Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora (2015).
Dla naszej Fundacji tegoroczna edycja Korowodu jest szczególna dlatego, że poświęcona będzie Jonaszowi Kofcie. To dla nas wielki zaszczyt. Bohaterem monograficznego koncertu galowego, który odbędzie się 19 listopada w Operze Krakowskiej (ul. Lubicz 48, g. 20.00), będzie JONASZ KOFTA. W gronie wykonawców znajdą się: Hanna Banaszak, Marta Honzatko z towarzyszeniem chórku, Anna Treter, Stefan Friedmann, Piotr Goljat, Grzegorz Halama, Krzysztof Kiljański, Andrzej Poniedzielski. Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.
Tutaj pełen program Festiwalu Korowód. Tu strona poświęcona Festiwalowi. Wstęp na koncerty festiwalowe na podstawie zaproszeń. Zaproszenia do nabycia w Krakowie: Pasaż Bielaka, Rynek Główny 9, tel: 12 422-89-45 / Kasa Opery ul. Lubicz 48, tel: 12 296-62-61 oraz na portalu ebilet.pl
Poniżej prezentujemy plakat z listą głównych wydarzeń Festiwalu.